KUŞLAR DA GİTTİ (“Gökyüzü en az on metre uzaklaşmıştı. Oturup...)
Ask me anything   Hayatın her zaman gülümseyen bir kadın olmadığını yıllardır biliyorum. Bu sanırım kendime verdiğim en büyük armağan. Sadece bu yüzden bazen ağlamanın gülmekten çok daha iyi olduğunu da biliyorum. İnsanlar, bilmeli.
En çok ne dediklerini ve diyeceklerini. Ne demeleri gerektiğini de bilmeliler ve hayatı birkaç hamle sonra karşına ne geleceğini hesaplamak zorunda olduğun bir dama oyununa benzetiyorum.
Her zaman mutlu değildim,şu anda belki mutlu değilim ve hiçbir zaman tam anlamıyla mutlu olmayacağım. Bu kötü bir şey değil, bir arayış içinde olmanın kimseye zararı olmaz. Beni üzmüş kişileri değil; beni mutlu etmiş ancak şimdi olamayan herkesi unuttum. Hatırlamam gereken her şey hafızamda. Çantamda sanırım biraz bisküvi bile var. Yoluma devam edebilirim. Ve insan asla bitmez. Sadece yanılır. Her şey daha iyi olacaktır. Bunu bilmek değil tahmin etmek rahatlatıyor.
Her kim okuyorsa. iyi akşamlar.

Gökyüzü en az on metre uzaklaşmıştı.

Oturup bekledim, acele etmedim. Çarpmanın etkisiyle altımdaki taşlar kırılmış olmalıydı. Sol elimle, el yordamıyla taş parçalarını yokladım. Nefes aldıkça, sessizlik yıldız patlamalarıyla bölünüyor, yıldızlardan dökülen parçalar kafamın içinde çınlamaya devam ediyordu. 

Taşların aydınlık pervazları karanlığın içinde güçlükle ayırt ediliyordu: Elim yerden kalktı, sol kolumu yoklaya yoklaya omuzuma kadar çıkıp kaburgalarımın üzerinden kalçalarıma kadar indi: Bir şey olmamıştı. Her şey yerli yerindeydi; yoluma devam edebilirdim.

— 10 notla 1 yıl önce
#Albertine Sarrazin 
  1. wltch bunu hayalperestler kullanıcısından yeniden blogladı
  2. balinaninkili bunu iyigezegenler kullanıcısından yeniden blogladı
  3. y0ung-lu5t bunu iyigezegenler kullanıcısından yeniden blogladı
  4. denizsadecedeniz bunu iyigezegenler kullanıcısından yeniden blogladı
  5. iyigezegenler bunu hayalperestler kullanıcısından yeniden blogladı
  6. hayalperestler bunu gönderdi